La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 2

La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 2 Novel pdf download

意见:

454

语:

土耳其

评分:

0

部门:

文学

页数:

476

部分:

讽刺小说

文件大小:

1674049 MB

书籍质量 :

出色的

下载一本书:

13

通知

如果您反对出版本书,请联系我们 [email protected]

米格尔·德·塞万提斯·萨维德拉(Miguel de Cervantes Saavedra,1547 年 9 月 29 日 - 1616 年 4 月 22 日)是一位早期现代西班牙作家,被广泛认为是最伟大的西班牙语作家和世界杰出的小说家之一。他最出名的是他的小说《堂吉诃德》,这部作品经常被称为第一部现代小说,也是世界文学的顶峰之一。

他一生中的大部分时间都在贫困和默默无闻中度过,而他幸存的大部分作品都是在他去世前的三年里创作的,当时他得到了莱姆斯伯爵的支持,不需要工作。尽管如此,他的影响力和文学贡献体现在西班牙语经常被称为“塞万提斯的语言”这一事实。
罗伯特·希林福德 (Robert Hillingford) 的《堂吉诃德》(1870) 事件。

1569年,塞万提斯被迫离开西班牙搬到罗马,在红衣主教的家里工作。 1570 年,他加入西班牙海军陆战队,并在 1571 年 10 月的勒班陀战役中受重伤。他一直担任士兵直到 1575 年被野蛮海盗俘虏。在被囚禁五年后,他被赎回了马德里。

书的描述

La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 2 novel pdf read and download by 米格尔·德·塞万提斯

"La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote", Miguel de Cervantes'in yazdığı "La Mancha'lı Dahi Beyefendisi Don Kişot"un Türkçe çevirisidir. Romanın ilk bölümü 1605'te, ikinci bölümü ise 1615'te yayınlandı.

Roman, şövalyelik aşklarına o kadar takıntılı hale gelen ve kendisinin de şövalye olmaya karar verdiğini okuyan bir beyefendi olan Alonso Quixano'nun hikayesini anlatıyor. Adını Don Kişot olarak değiştirir ve sadık yaveri Sancho Panza ile bir dizi maceraya atılır.

Roman boyunca, Don Kişot'un kuruntuları onu çoğu zaman saçma ve tehlikeli durumlara sürükler, ancak idealizmi ve ruh asilliği her zaman belirgindir. Kendini yanlışları düzeltme ve çaresizleri savunma arayışındaki bir şövalye olarak görüyor, bu yanlışlar ve çaresiz insanlar sadece hayal gücünde var olsalar bile.

Cervantes, Don Kişot'un maceralarını, zamanında popüler olan şövalye romanslarının gerçekçi olmayan beklentilerini ve aptallıklarını hicvetmek için kullanır. Ama aynı zamanda, Don Kişot'un sanrıları ona dünyayı farklı, daha idealist bir şekilde görme konusunda ilham verdiğinden, hayal gücünün ve insan ruhunun gücünü de övüyor.

Romanın Batı edebiyatı ve kültürü üzerinde önemli bir etkisi oldu ve birçok dile çevrildi. İspanyol edebiyatının bir şaheseri olarak kabul edilir ve İspanyol kültürünün önemli bir sembolü haline gelmiştir.

Cervantes'in "Don Quijote de la Mancha" adlı eserinin Türkçe çevirisi yaygın olarak mevcuttur ve bugün Türk okuyucular tarafından beğenilmeye devam etmektedir. İdealizm, hayal kırıklığı ve hayatta anlam arayışı gibi zamansız temalarıyla dünyanın dört bir yanındaki okuyuculara ilham vermeye ve eğlendirmeye devam eden klasik bir edebiyat eseridir.

书评

0

out of

5 stars

0

0

0

0

0

Book Quotes

Top rated
Latest
Quote
there are not any quotes

there are not any quotes

更多书籍 米格尔·德·塞万提斯

La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 1
La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 1
讽刺小说
491
Turkish
米格尔·德·塞万提斯
La Mancha'lı yaratıcı asilzade Don Quijote cilt 1 本书 pdf 阅读和下载 米格尔·德·塞万提斯

更多书籍 讽刺小说

Add Comment

Authentication required

You must log in to post a comment.

Log in
There are no comments yet.